Nowości w protetyce

lekarze specjaliści > Protetyka > Nowości w protetyce

Specjaliści Radzą

Nowości w protetyce

Protetyka jest działem stomatologii, który zajmuje się uzupełnianiem braków w uzębieniu oraz ubytków w tkankach miękkich twarzoczaszki.
Jest to nie tylko ważne ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Uzupełnienie protetyczne pozwala na prawidłową budowę i funkcjonowanie aparatu żującego oraz zapobiega patologiom i deformacjom sąsiednich zębów. Niesprawny aparat żujący może być przyczyną schorzeń układu pokarmowego i innych chorób. Braki tylnych zębów mogą prowadzić nawet do częściowego niedosłuchu spowodowanego zmianą budowy stawu żuchwowo-skoroniowego, dlatego tak ważne jest protezowanie brakujących zębów.
Rozróżniamy dwa rodzaje protez: stałe i ruchome. Obecny postęp technologiczny spowodował niezwykły rozwój protetyki, dzięki czemu mamy wiele propozycji uzupełnień brakujących zębów począwszy od prostych protez ruchomych, a kończąc na nowoczesnych systemach implantologicznych (wszczepach).

Do najpopularniejszych nowości należą:
1. Korony pełnoceramiczne – uzupełnienia odbudowujące prawidłowy kształt i kolor zębów bez potrzeby stosowania „podbudowy” metalowej.
2. Protezy szkieletowe na bazie tytanu. Dzięki swojej lekkości i właściwościom fizykochemicznym są uważane za najnowocześniejsze protezy ruchome.
3. Protezy elastyczne. Dzięki zastosowaniu specjalnego, elastycznego materiału pozwalają w pewnych przypadkach na rezygnację z metalowych klamer i innych widocznych elementów protezy.

Dziedziną ściśle związaną z protetyką jest implantoprotetyka. Ta dziedzina rozwijająca się na całym świecie od wielu lat z każdym rokiem wprowadza do stomatologii nowe konstrukcje wszczepów a na nich nowe uzupełnienia protetyczne.

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

medserwis.pl Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: 601 410 411, e-mail: medserwis@medserwis.pl